(TOEFL (Test of English as a Foreign Language 

تافل به عنوان مهمترین و معتبرترین تست سنجش دانش زبان در دنیا مطرح است و بکار گرفته مى شود. تافل یک آزمون جـامع زبان انگلیسی است که بـرای ورود به بیش از ۴۴۰۰ کالج و دانشگاه در ایالات متحده و کانادا، و دیـگر بخشهـای جهان، مورد نیـاز است. همچنیـن افراد غیر بومی که دارای مشاغل حرفه‌ای هستند، بـرای ادامه فعالیتهای حرفه‌ایشان در آمریکا و کانادا مرتباً به یک رتبه تافل نیاز دارند.

تافل هم دارای انواع مختلف است. اما تفاوت آزمون های تافل بیشتر در نحوه برگزاری آن هاست. ابتدا آزمون تافل به صورت کاغذی (PBT) بود و داوطلبان جواب پرسش ها را با مداد روی روی پاسخنامه علامت می زدند. با پیشرفت تکنولوژی، تافل به صورت کامپیوتری (CBT) هم رایج شد. اما امروز فقط به صورت های کاغذی (PBT) و اینترنتی (IBT) برگزار می شود. مقیاس نمره در هر کدام از این آزمون‌ها متفاوت است.

تافل و آیلتس چه تفاوت عمده ای دارند؟

تافل آزمونی است که توانایی داوطلب را در درک و کاربرد زبان انگلیسی با لهجه‌ی امریکایی می سنجد اما در آزمون آیلتس، انگلیسی به عنوان زبان بین المللی سنجیده می شود و بنابراین به عنوان مثال، در قسمت سنجش مهارت شنیدن از لهجه های مختلف انگلیسی استفاده می شود و نه فقط یک لهجه خاص.

 

سیستم آموزش تافل در آموزشگاه زبان آریا

سیستم آموزش تافل در آموزشگاه زبان آریا به دو صورت ارائه می گردد و به شما اطمینان می دهد در صورت مطالعه منظم و برنامه ریزی دقیق منطبق با سیستم مربوطه نمره مورد نظر خود را کسب نمایید.

روش اول: آموزش تافل از پایه بدین صورت که پس از شرکت در آزمون تعیین سطح و مشخص شدن سطحتان در دوره های عمومی زبان انگلیسی شرکت کنید و بعد از کسب دوره های مذکور و نتیجه مطلوب در دوره های تافل شرکت کنید.

روش دوم: آموزش تافل از طریق برگزاری دوره های فشرده به صورت خصوصی و نیمه خصوصی در دوره های زمانی 4 الی 9 ماهه با توجه به سطح زبان آموزان. این دوره ها ویژه زبان آموزان سختکوش و هدفمندی است که زمان کافی برای مطالعه و تمرین بر اساس برنامه ریزی دقیق آموزشگاه زبان آریا اختصاص می دهند. 

سیستم های آموزشی آریا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
Follow us on social networks