زبان انگلیسی سال‌ها است که به عنوان زبان بین المللی در مکاتبات و محاوره‌های تجاری، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در سراسر دنیا استفاده می‌شود، صرف نظر از واجد شرایط بودن این زبان برای داشتن جایگاه زبان بین المللی برای انجام بسیاری از امور به آن نیاز دارید.

حال اگر به دلیل مشغله کاری و یا دوری از مراکز آموزشی شانس شرکت در جلسات حضوری با معلم را ندارید می‌توانید معلم خودتان باشید و با استفاده از راهکارهایی به تقویت زبان بپردازید.

در گام اول سعی کنید بیشتر کارهای خود را به زبان انگلیسی انجام از جمله لیست خرید، مکالمه با دوستان، نوشتن خاطرات روزانه و کارهایی ازاین دست که می‌تواند باعث تقویت زبان شما شود.

درصورتی که در گرامر و واژگان زبان مشکل دارید از متن‌های ساده استفاده کنید و از شخصی که زبان انگلیسی او خوب است برای برطرف کردن مشکلات خود کمک بگیرید.

گوش دادن به رادیو به زبان انگلیسی و یا گوش دادن به موسیقی به زبان انگلیسی و سعی در حفظ کردن آن، تماشای فیلم و سریال‌های انگلیسی همگی باعث تقویت گرامر و واژگان زبان انگلیسی در افراد می‌شود.

یکی دیگر از کار‌ها برای تقویت زبان انگلیسی حفظ کردن لغت است، به جای خرید کتاب لغتنامه وسعی در حفظ کردن واژگان می‌توانیداز روش‌های جالب برای این کار استفاده کنید، به طور مثل معنی هر شی یا وسیله‌ای که با آن کار می‌کنید را به انگلیسی یاد بگیرید.

با توجه به رشد گسترده شبکه‌های اجتماعی و وسایل الکترونیکی، چون تلفن همراه هوشمند، کامپیوتر و تبلت می‌توانیداز این وسایل برای یادگیری زبان نیز استفاده کنید، برای این منظور می‌توانید در گروه‌های یادگیری زبان عضو شویدو به طور آنلاین زبان یاد بگیرید، یاد از نرم افزا‌ها و سی دی‌های آموزشی چند رسانه‌ای استفاده کنیدو گام به گام تمرین‌های آن را دنبال کنید.

یکی از بهترین کار‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی صحبت با فردی است که به این زبان تسلط کامل دارد، می‌توانید درگروه‌های زبان، بحث وتبادل نظر عضو شوید که در آن‌ها افراد با گویش انگلیسی حضور دارند این کار باعث می‌شود تا علاوه بر رفع اشکال لغات، تلفظ و شیوه ادای کلمات نیز در شما تقویت شود.

خواندن و ترجمه واژگان زبان انگلیسی به زبان مادری هم یکی دیگر از راهکار‌ها برای تمرین یادگیری واژه ها، دستور زبان و نیز خواندن صحیح از روی متن‌ها است.

شرکت در کلاس‌های بحث آزاد به زبان انگلیسی یا گوش دادن به کنفرانس‌ها و سمینارهایی، چون TED و TEDX نیز می‌تواند باعث بهبود زبان انگلیسی در افراد شود.

از جمله دیگر کارها، استفاده از فلش کارت‌های آموزش زبان است و فرد می‌تواند در بازه‌های زمانی که پرت کاری دارد مانند سوار شدن به اتوبوس یا مترو یا در زمانی که در مطب پزشک و یا بانک در انتظار نوبت است به مطالعه بپردازد.

یکی از مهمترین کار‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی تعیین هدف فرد از یادگیری زبان است واینکه می‌خواد از این زبان در چه راستایی استفاده کند، آیا می‌خواهد در کار و درس وضعیت زبان خود را ارتقاء بخشد، آیا در حال مسافرت به کشور خارجی است یا صرفاً برای یادگیری و آموختن یک زبان متفاوت به انجام این کار می‌پردازد.

با وجود مفید بودن مطالعه به صورت خویش خوان، اما کارشناسان توصیه می‌کنند برای بالا بردن بهره وری فرد در امتحانات آزاد زبان انگلیسی شرکت کند و دانش خود را محک بزند.

سعی کنید از یادگرفتن زبان لذت ببرید به جای آنکه به یادگیری آن به چشم یک وظیفه و کار سخت نگاه کنید.

از اعضای خانواده و دوستان نیز برای یادگیری بهتر زبان کمک بگیرید و به طورمثال با آن‌ها انگلیسی صحبت کنید همچنین می‌توانید از معلم خصوصی کمک بگیرید تا به شما و خانواده همزمان انگلیسی درس دهد، کارشناسان اعتقاد دارند این کار باعث یادگیری بهتر زبان در افراد می‌شود.

با رعایت این راهکار‌ها می‌توانید بدون صرف وقت و هزینه بالا به تقویت زبان خود بپردازید. /منبع englishlive

 

سیستم های آموزشی آریا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
Follow us on social networks